SDH Sloup

Činnost sboru

činnost sboru > 2013

Předání ocenění příslušníkům IZS za mimořádné nasazení při povodni 2013

Dne 2.12. 2013 převzal velitel Alexander Sedláček ocenění za mimořádné nasazení během letošních povodní z rukou hejtmana středočeského kraje MVDr. Josefa Řiháka. Toto ocenění a poděkování patří také všem členům SDH Sloup a SDH Davle, kteří se podíleli na záchranných a likvidačních pracích při červnové povodni.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

datum: 01. 12. 2013

místo konání: Sloup

Poslední akce pořádaná naším sborem se konala 1. adventní neděli pod hasičárnou. Vše již začalo pár dnů předem vybráním krásné jedle (děkujeme p. Průchovi), nákupem občerstvení, ukotvením a ozdobením stromu a nácvikem zpívání koled našimi mladými hasiči:-). V neděli po posledních přípravách vše vypuklo v 17,00 h. zpíváním koled za doprovodu kytaristy Jirky Johánka ml. Dále za pomoci všech zúčastněných jsme odpočítali rozsvícení stromu. Vše klaplo na jedničku:-). Program pokračoval volnou zábavou při svařáku a zvuku vánoční hudby. Děkujeme všem, co přidali ruku k dílu s pořádáním této akce a všem účastníkům za jejich návštěvu.

Podzimní brigáda

datum: 23. 11. 2013

místo konání: Sloup

Tradiční úklid před zimou nás opět neminul. Uklízeli jsme klubovny, překážky a plac před hasičárnou. Vše je v pořádku zazimováno a okolí připraveno na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Všem účastníkům patří velké díky za pomoc :-).

Vyhlášení celoroční soutěže MH ,,Sloupecký hasič roku 2013“ a slavnostní ukončení sezóny 2013

datum: 16. 11. 2013

místo konání: restaurace U Petra, Rajchardov

Čas letí jako bláznivý a máme tady opět slavnostní zakončení hasičské sezóny. Jelikož se naše řady rozrostly, museli jsme se přesunout do větších prostor restaurace U Petra na Rajchardově, kde často hodnotíme činnosti sboru. Nejdříve proběhlo vyhodnocení činnosti očima vedoucích formou prezentace a videa. Poté následovalo slavností vyhodnocení celoroční soutěže MH. Nejvíce bodů za svou činnost ve sboru nasbírala Petra Hamanová, na 2. místě skončil Matěj Hromádka a 3. místo obsadil Tomáš Kaňka . Celkem bylo v soutěži odměněno 25 dětí a přivítali jsme 9 nováčků. Dále se všichni vrhli na dort od babičky Pavla Lišky (děkujeme :-)) a následovalo hodnocení sezóny dospělých formou videa a diskuze. Velká debata se strhla nad cíli pro další sezónu, doufejme, že se splní:-). Děkujeme všem účastníkům za účast, majitelům restaurace za zázemí a těšíme se na další rok:-).

Oslavy 115. výročí založení SDH Klínec

V sobotu 24. 8. 2013 jsme se zúčastnili oslav 115. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Klínci. Celý program začal průvodem obcí k památníku padlých v první světové válce, kde proběhl krátký vzpomínkový akt. Poté následovaly zdravice okolních sborů a volná zábava zpestřená hasičskou soutěží v požárním útoku, ukázkami hasičské techniky atd. Pro děti byly připraveny skákací hrady, skluzavka, cukrová vata a ledová tříšt. Skvělému průběhu akce napomohlo i krásné teplé počasí. Vše bylo zakončeno taneční zábavou.

Akce se zúčastnili Lukáš Vich, Michal Zrno, Svatava a Bětka Chrastilovy

Kardinál Dominik Duka v Davli

V pátek 23. 8. 2013 se v Davli konalo znovuvysvěcení kaple Navštívení Panny Marie a posvěcení nového muzea a klubovny Vltavanu. Pozvání spolku Vltavan Davle přijal kardinál Dominik Duka. My jsme se této akce zúčastnili v krojích s naším praporem. Vše začalo ve tři hodiny odpoledne příjezdem a uvítáním kardinála Duky na úřadu městyse Davle. Poté následovala mše v kapli za účasti zástupců městyse Davle, spolků, věřících a široké veřejnosti a průvod obcí od Základní školy k Vltavance. Po posvěcení Vltavanky a krátkých proslovech se všichni přítomní přesunuli do sálu hotelu Pivovar, kde následovala beseda s kardinálem Dukou, večeře a následně volná zábava.

Akce se zúčastnili Jiří Žemlička st., Michal Zrno, Lukáš Vich a Svatava Chrastilová

Slavnosti piva, fotbalu a muziky

V sobotu 10. srpna jsme uspořádali na sloupeckém hřišti slavnosti piva, fotbalu a muziky. Již od půl desáté ranní vše začalo fotbalovým turnajem starých gard (družstva nad 40 let), který měl před několika desetiletími ve Sloupu svou tradici, na níž jsme chtěli opět navázat. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 mužstev. Kromě domácích ještě týmy z Davle, Hvozdnice, Měchenic, osady Půlnoční a Relax. Hrálo se na dvě skupiny, v nichž hrál každý s každým. Do finálového boje se probojovali domácí a tým Měchenic. Podívaná to byla velmi zajímavá, obzvláště domácí předvedli skvělý výkon. O vítězi nakonec rozhodly penaltové rozstřely, v nichž byli úspěšnejší kluci ze Sloupu, kteří vybojovali v obnoveném fotbalovém turnaji historické první místo. Po turnaji hrála k tanci a poslechu hudební skupina Malý Fernet a od 21 hodin se konala Československá diskotéka. Celým dnem provázel Luděk Hromádka – DJ Hoppa. Široká byla i nabídka piv. Návštěvníci mohli ochutnat piva od partnera akce pivovaru Staropramen. V nabídce byl točený Staropramen 10º, Staropramen nefiltrovaný, Staropramen Granát a oblíbené ovocné pivo. Celá akce se velmi zdařila i díky pěknému počasí.

Za Sloup hráli – Luděk Hromádka, Jan Chrastil, Vladimír Čapek, Jakub Heral, Martin Hnilička, Michal Nesměrák, Jirka Johánek st., Václav Bartásek a sudí Michal Zrno.

VI. Noční útočení v JZD - Sloup

datum: 11. 05. 2013

V sobotu 11. května jsme uspořádali VI. ročník Nočního útočení v JZD. I přes počáteční nepřízeň počasí k nám do Sloupu zavítal rekordní počet 33 družstev. Od minulého ročníku je soutěž rozdělena do dvou kategorií podle výkonnosti čerpadla, což jí dělá především pro okolní sbory atraktivnější. Vše začalo zhruba v půl desáté, kdy po zahajovacím nástupu rozběhli svůj první útok domácí muži. Ti neponechali nic náhodě a pojistili si umístění skvělým časem lehce přes 15 vteřin. Soutěž probíhala bez větších problémů, vše neúnavně komentoval Michal Zrno, občerstvení byl dostatek a k tanci a poslechu hrál DJ Kuna. Po třetí hodině noční bylo dobojováno. Vítězství v kategorii žen vybojovala děvčata z Radětic, v kategorii PS 12 muži Čisovice a v kategorii PS upravených pro požární sport poprvé sloupečtí kluci.

SDH Sloup děkuje panu Wolhmutovi, panu Kvízovi, panu Holubovi a Arcibiskupství pražskému za zapůjčení soutěžní plochy a dalším sponzorům za podporu.

Kategorie do 1200 ccm:
1. místo: SDH Čísovice
2. místo: SDH Zvole
3. místo: SDH Lhota

Kategorie nad 1200 ccm ženy:
1. místo: SDH Radětice
2. místo: SDH Chyňava
3. místo: SDH Dolní Jirčany

Kategorie nad 1200 ccm muži:
1. místo: SDH Sloup "A"
2. místo: SDH Radětice
3. místo: SDH Dolní Jirčany

Foto I. album

Foto II. album

Pyžamové čarodějnice

30. 04. 2013

Po předešlých karnevalových čarodějnicích jsme se rozhodli udělat změnu. Účastníci nás překvapili zajímavými pyžamy, což zvedlo náladu v sychravém počasí. Příprava již začala pár dní předem kácením dřeva, úklidem kolem hasičské zbrojnice, vymýšlením soutěží pro děti, nákupem atd. V 14,00 hod. aktivní členové začali stavět hranici, vytvářet čarodějnici a stánek s občerstvením. Program pokračoval od 18,00 hod. soutěžemi pro děti a v 19,30 hod. byla zapálena hranice. Poté následovala volná zábava při reprodukované hudbě. Děkujeme všem členům za aktivní přístup ke zvládnutí této akce a hostům za její podporu.

Sběr železného šrotu a Den Země

datum: 20. – 21. 04. 2013

Tradiční jarní akce se letos rozdělila do 2 dnů. Nejdříve kluci v sobotu provedli sběr železného šrotu a v neděli se mladí hasiči připojili k oslavám mezinárodního svátku Den Země. Sbírali po Sloupu odpadky a odměnou jim bylo opékání špekáčků na oblíbeném místě u manželů Chrastilových.

Jarní výšlap Posázavskou stezkou

datum: 13. 04. 2013

Dle dlouhodobé předpovědi počasí jsme se rozhodli uspořádat jarní výšlap Posázavskou stezkou. Sraz byl v 10,00 Davli na nádraží, odkud se jelo vlakem do Kamenného Přívozu. Odtud vedla naše cesta už pouze pěšky po červené. Celkem jsme ušli dlouhých 16 km s cílem ve Sloupu. Strávili jsme spolu krásných 7 hodin, užili si spousty zábavy a pěkného počasí.

Výlet do Aquacentra Šutka

Dne 17. 03. 2013 nás čekal další výlet v tomto roce pro nás do neznámého Aquacentra Šutka v Praze Čimicích. Jedná se o nový vodní areál s velkým plaveckým bazénem, 2 dlouhými tobogany, divokou řekou, vodopády, vířivkami aj. Strávili jsme zde 2 hodiny a moc se nám zde líbilo. Při zpáteční cestě jsme ještě stihli navštívit oblíbenou cukrárnu :-).

Výlet na zimní stadión

Dne 24. 2. 2013 i přes nepřízeň počasí jsme podnikli výlet za bruslením na zimní stadión Bronzová. Sraz byl dopoledne v Davli a společně jsme vyrazili autobusem do Prahy na Smíchovské nádraží. Dále poté vedla metrem až na stanici Luka, kde se nachází zimní stadión. Zde jsme strávili 2 hodiny bruslením, soutěžemi a dobrou náladou. Výlet byl zakončen návštěvou cukrárny u Smíchovského nádraží. Akce byla super, všichni jsme se vrátili v pořádku a už teď se těšíme na další společnou akci.

Kačka Dufková

Výroční valná hromada za rok 2012

V sobotu 9.2.2013 se od 17:00 uskutečnila Výroční valná hromada SDH Sloup za rok 2012 v restauraci "U rybníka" ve Hvozdnici. Po schůzi následoval klasický párek a zábava. K tanci a poslechu hrála kapela Malý Fernet.

Zpráva starosty
Zpráva velitele