SDH Sloup

Činnost sboru

činnost sboru > 2014

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

datum: 30. 11. 2014

místo konání: Sloup

Poslední akce pořádaná naším sborem se konala 1. adventní neděli pod hasičárnou. Vše vypuklo v 17,00 h. zpíváním koled za doprovodu kytaristy Jirky Johánka ml. Dále za pomoci všech zúčastněných jsme odpočítali rozsvícení stromu. Vše klaplo na jedničku:-). Program pokračoval volnou zábavou při svařáku a zvuku vánoční hudby. Děkujeme všem, co přidali ruku k dílu s pořádáním této akce a všem účastníkům za jejich návštěvu.

Příprava 1. adventní neděle

datum: 29. 11. 2014

místo konání: Sloup

Další brigáda na nás nenechala dlouho čekat. Dospělí zajistili krásnou jedli včetně jejího ukotvení a přípravu občerstvení. Mladí hasiči s ostatními účastníky ozdobili strom, připravili osvětlení a pokračovali nácvikem zpívání koled. Díky všem, co si udělali čas.

Vyhlášení celoroční soutěže MH ,,Sloupecký hasič roku 2014“ a slavnostní ukončení sezóny 2014

datum: 22. 11. 2014

místo konání: restaurace U Petra, Rajchardov

Již podruhé pořádáme tuto akci v restauraci U Petra na Rajchardově, kde vždy po závodech hodnotíme naše výkony. Nejdříve proběhlo vyhodnocení činnosti a stanovení cílů na další sezónu očima vedoucích formou prezentace a videa. Poté následovalo slavností vyhodnocení celoroční soutěže MH. Nejvíce bodů za svou činnost ve sboru nasbírala Nikola Bažantová, na 2. místě skončil Tomáš Kaňka a 3. místo obsadila Markéta Vltavská. Celkem bylo v soutěži odměněno 29 dětí a přivítali jsme 8 nováčků. Dále se všichni vrhli na dort od babičky Pavla Lišky (děkujeme :-)) a následovalo hodnocení sezóny dospělých formou videa a diskuze. Velká debata se strhla nad cíli pro další sezónu, doufejme, že se splní:-). Děkujeme všem účastníkům za účast, majitelům restaurace za zázemí a těšíme se na další rok:-).

Podzimní brigáda

datum: 22. 11. 2014

místo konání: Sloup

Zima před námi a nás opět čeká úklid hasičárny, kluboven a okolí hasičárny. Vše jsme zvládli během 2 hodin a mohli se těšit na odpolední slavností ukončení sezóny na Rajchardově. Všem účastníkům patří velké díky za pomoc :-).

2. slavnosti fotbalu, piva a muziky

místo konání: Sloup

datum: 09. 08. 2014

Po úspěšném pilotním ročníku jsme se rozhodli tuto akci pořádat každoročně. Dopoledne proběhl fotbalový turnaj starých gard, který se oproti loňsku rozšířil o další dva týmy na celkový počet osmi týmů. Hrálo se stejně jako minulý rok na dvě skupiny, v nichž hrál každý s každým. Do finálového boje se opět probojovali domácí, ale obhajobu loňského vítězství jim vzali nováčci z Vraného nad Vltavou. Odpoledne zpestřila svou muzikou kapela Úžas, kterou večer vystřídala diskotéka Dj Hoppy. Široká byla i nabídka piv. Návštěvníci mohli ochutnat piva od partnera akce pivovaru Staropramen. Celá akce se velmi zdařila i díky pěknému počasí. Děkujeme všem za účast jak na samotné akci, tak i na její přípravě a úklidu.

VII. ročník Nočního útočení v JZD

V sobotu 17. května jsme uspořádali VII. ročník Nočního útočení v JZD. Celý den vydatně pršelo a my marně doufali, že alespoň večer se počasí umoudří. Do Sloupu i tak přijelo 24 soutěžních družstev, která se rozhodla změřit síly ve třech kategoriích – ženy, muži s PS upravených pro požární sport a muži PS do 1200 ccm. Oproti minulým ročníkům jsme se rozhodli letos obohatit soutěž o zajímavou tombolu a živou hudbu, kterou zajistila po celý večer skvěle hrající kapela MOP. Vše začalo kolem půl desáté, kdy po zahajovacím nástupu zahájily své první pokusy ženy. Za trvalého deště se pak pokračovalo kategorií mužů PS 12 a kategorií sportovních družstev mužů. Přes menší technické problémy na terčích bylo dobojováno se skvělými, někdy až heroickými výkony, před třetí hodinou ranní. Vítězství v kategorii žen vybojovala děvčata z Daměnic, v kategorii PS 12 muži z Bratřínova a v kategorii PS upravených pro požární sport muži z Daměnic. Akce se vydařila a SDH Sloup si dovoluje touto cestou poděkovat panu Wolhmutovi, panu Kvízovi, panu Holubovi a Arcibiskupství pražskému za zapůjčení soutěžní plochy a dalším sponzorům za podporu.

Výlet mladých hasičů

místo konání: zámek Karlova Koruna

datum: 08. 05. 2014

Chlumec nad Cidlinou letos pro nás nebyl letos jen závodní, ale cestou zpět jsme navštívili i místní zámek. Prohlédli jsme si zámeckou zahradu a prošli pohádkovou trasu. Bylo to krásné zpestření závodního dne:-).

Sportovní čarodějnice ve Sloupu

30. dubna jsme uspořádali pod hasičskou zbrojnicí tradiční pálení čarodějnic. Již několikátý ročník v maskách byl letos ve znamení sportu. Kostýmy některých z nás vykouzlily na přítomných návštěvnících nejeden úsměv. Kolem šesté hodiny večerní začaly soutěžit přítomné děti ve vtipných soutěžích – obléknutí kamaráda do dospěláckého hasičského obleku, flusání vody do dálky, otáčení kolem kůlu, podlézání lana atd. Následně byly vyhlášeny nejlepší masky večera. Zhruba v půl osmé byla zapálena hranice, na které zanedlouho vzplály dvě dětmi vyrobené čarodějnice. Večer se vydařil hlavně díky teplému a po několika letech i nedeštivému počasí. Za doprovodu reprodukované hudby a bohatého občerstvení se přítomní bavili až do druhé hodiny ranní.

Výlet mladých hasičů

místo konání: Povltavská stezka

datum: 04. 05. 2014

Další výlet jsme tentokrát uspořádali do krásné krajiny podél Vltavy od Slapské přehrady až do Štěchovic. Počasí se vydařilo a všichni zvládli túru bez komplikací. :-)

Sběr železného šrotu

datum: 19. 04. 2014

Den země začal již v 7,00 pro kluky. Celkem se podařilo naplnit 2 plné auta. Děkujeme všem za přidanou ruku k dílu, občanům za připravené železo a Petrovi Liškovi za zajištění dopravy.

Den Země

datum: 19. 04. 2014

Celá sobota byla ve znamení čisté obce Sloup. Odpoledne se sešli mladí hasiči k úklidu odpadků. Oproti minulým rokům bylo odpadků méně. Je vidět, že občané ve Sloupu jdou správným směrem, ale je stále co zlepšovat:-). Akci jsme ukončili tradičním opékáním špekáčků na zahradě u Chrastilů.

Sportisimo 1/2 maraton Praha

datum: 05. 04. 2014

Aktivní zimní příprava a chuť zlepšit loňský čas rozhodly o účasti našich 3 členů na prestižním ½ maratonu v Praze. Bohužel z důvodu nemoci neběžela Věra Bažantová, ale kluci reprezentovali náš sbor velmi kvalitními časy.

Michal Zrno – 1:36:25 (stejný čas jako loni)
Tomáš Fiala – 1:47:10 (zlepšení o 11 minut)
Marek Malý – 1:53:32 (zlepšení o 13 minut)

Výlet mladých hasičů

datum: 08. 03. 2014

místo konání: aquacentrum Šutka

Prví výlet letošního roku jsme uspořádali do oblíbeného vodního parku v Praze – Čimicích. Účast byla veliká, všichni se ve zdraví vrátili a užili si mnoho zábavy na skluzavkách, tobogánech a dalších atrakcích. Na zpáteční cestě nesměla chybět návštěva cukrárny na Smíchovském nádraží.

Vepřové hody

datum: 15. 02. 2014

místo konání: Sloup

Tradiční vepřové hody jsme pořádali u hasičské zbrojnice. Vše klaplo bez problémů, již teď se těšíme na další ročník.

Výroční valná hromada za rok 2013

datum: 08. 02. 2014

místo konání: Hvozdnice, restaurace U rybníka

Tuto sobotu jsme již tradičně zhodnotili rok 2013 na výroční valné hromadě ve Hvozdnici, neboť ve Sloupu nemáme kvalitní prostory. K občerstvení byl tradiční párek s chlebem a poté následovala volná zábava za doprovodu naší oblíbené kapely Malý Fernet.