soutěže > děti 2015

XXVI. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň XXIV. ročník neoficiálního mistroství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

místo konání: Havířov

datum: 28. 02. 2015

kategorie: starší

Čas letí jako voda a my po roce opět jedeme do Havířova. Letos jedou starší, neboť si to zasloužili aktivním přístupem k tréninkům i ostatním akcím sboru. Mladší prochází generační obměnou, tudíž mají vše před sebou. Víme, že se jedná o prestižní a konkurencí nabitou soutěž. Nenechali jsme nic náhodě, čemuž odpovídala tréninková zátěž. Nyní již k samotnému průběhu. V pátek byl v 15,45 h. odjezd od hasičárny půjčeným tranzitem od firmy KV car Davle a osobním autem našeho starosty Davida Lišky. Všichni dorazili včas, nikdo nic nezapomněl, rodiče napekly sladké, řízky, prostě všeho bylo dostatek na cestu i pobyt. Cesta utíkala rychle a my dorazili v 19,30 do penzionu U Kyblíků v Ostravě - Kunčicích. Měli jsme pro sebe celé patro se 4 pokoji a sociálním zařízením. Po prozkoumání všech pokojů a domluvení, kde budou kluci a kde holky, jsme soutěžili (trénovali) v uzlové štafetě. Poté byla volná zábava a v 23,00 h. po několika urgencích ticho a my mohli nabrat spánkem síly do dalšího dne.
Budíček v 6,30 h., ranní hygiena, sbalení věcí, V 7,15 h. jsme již uháněli auty směr městská hala Havířov. Letos jsme přijeli do haly na začátku prezence, tudíž nebyla velká fronta a na tribuně bylo dostatek místa. Pořadatelům vše klapalo dle harmonogramu, po slavnostním nástupu v 8,30 h. a poradě vedoucích se začalo v 9,00 h. soutěžit. Všechny družstva musí plnit všechny disciplíny s jednotným materiálem dodaným pořadatelem. Máme startovní číslo 10, začínáme na štafetě dvojic. Obě naše štafety běží najednou, vše vypadá bez chyby, čas rychlejší štafety se zastavuje na 56,… s. Druhá štafeta dobíhá časem 61,00 s. Bohužel rychlejší štafeta dostává 10 trestných s. za nedomotanou hadici u hydrantového nástavce. Naštěstí i další favoriti kazí a my končíme časem pomalejší štafety na důstojném 7. místě. Někteří z nás už ztráceli naděje na medaile, ale vedoucí viděli stále šanci být na bedně. Čekali nás ještě 2 disciplíny. Uzlová štafeta je nevyzpytatelná, my si ale věříme. Zkušenější pětka složená pouze z holek má o 2 s. rychlejší čas, ale v zápalu boje chybně 2 uzle. Druhá pětka zabojovala a časem 34,24 s. zajistila krásné 5. místo Po 2 disciplínách jsme na celkovém 1. místě (škoda, že není konec:-))
Napětí v družstvu je znát, pozorujeme soupeře, poctivě se rozcvičujeme a ladíme detaily poslední disciplíny štafety 4x40m. Rychlejší štafeta ukázala pevné nervy, i když přeběh kladiny a napojení proudnice bylo o nervy vedoucích a skončila časem 33,38 s. na výborném 3. místě. Druhá štafetě se pokus úplně nevyvedl. Celkově jsme obsadili vynikající 2. místo z 40 družstev a stali se vicemistry Čech, Moravy, Slezska a Slovenska!!!
Při slavnostní vyhodnocení jsme po zásluze obdrželi velmi hodnotné ceny (medaile, poháry, termosky, provazy na uzle, míč, sportovní kameru, stolní hry, sladkosti) a zažili nezapomenutelný okamžik slyšet SDH Sloup na stupních vítězů:-).
Poté následovala cesta domů, během které vedoucí musel ještě naplnit slib, že v případě umístění do 3. místa, platí útratu u KFC.

Díky všem závodníkům za odvedené výkony, ostatním vedoucím za veškerou pomoc a všem na dálku za držení palců.

Sestava: Lenka Kaňková, Katka Dufková, Ondra Hajný, Kuba Kurz, Kryštof Titěra, Adél Potužníková, Natka Artimovičová, Dominika Holubová, Markéta Vltavská, Marcela Melicharová